Czy powinniśmy zostać rodzicami?

Czy powinniśmy zostać rodzicami?

Pragnienie rodzicielstwa

Pragnienie rodzicielstwa jest jedną, z najsilniejszych ludzkich potrzeb. Gdy w pewnym momencie uświadamiamy sobie, że w naturalny sposób może się ono nigdy nie spełnić, szukamy innej drogi. Bywa, że te działania nie są rozumiane przez znajomych, przyjaciół czy rodzinę. Niektórzy posuwają się nawet do bardzo krzywdzących i nieprawdziwych wniosków:

Skoro nie macie potomstwa, to znaczy że się nie nadajecie do bycia rodzicami. Natura sama wie najlepiej.

A przecież, gdybyśmy mieli nie być mamą czy tatą, to nie czulibyśmy tego pragnienia, wypływającego z głębi serca.

Idąc dalej tym tropem musielibyśmy przyjąć tezę, że:

W takim razie wszyscy rodzice biologiczni, skoro mają dzieci, to nadają się do ojcostwa i macierzyństwa.

A przecież widzimy wkoło ile osób zupełnie nie sprawdza się w tej roli, stając się z różnych przyczyn wręcz antyRodzicem i dopuszczając się krzywdy na tych najsłabszych istotach.

Niepłodność impulsem do działania i znalezienia sensu

Niepłodność i bezdzietność wyzwala w tym przypadku impuls do działania i wyboru niełatwej drogi, jaką jest adopcja. Tylko nieliczne małżeństwa myślą o przysposobieniu dziecka, mogąc cieszyć się biologicznym potomstwem.

Większość decyzji o adopcji rodzi się z braku i niemożności poczęcia nowego życia.

Mamy to szczęście, że przez naszą niedoskonałość fizyczną (zaburzenie płodności) możemy zrobić coś naprawdę dobrego i sprawić, że ten świat stanie się choć trochę lepszy.

Tak naprawdę nasza bezpłodność nabiera sensu tylko w kontekście  braku miłości i sieroctwa porzuconego lub odebranego dziecka. Daje nam okazję, by stworzyć mu dom i kochającą rodzinę.

Gdy zatrzymamy się tylko na tym etapie własnej niemocy, to tracimy z oczu istotę. Wszystko wydaje się inne, brakuje odniesienia. Czujemy się w pewnym stopniu ułomni, nie dość doskonali, czy wręcz gorsi i wtedy faktycznie możemy uwierzyć, że nie nadajemy się na rodziców. A tak przecież nie jest 🙂

Zostaliśmy wybrani do realizacji trudniejszego zadania 😉 Więcej na temat naszej adopcji przeczytacie tutaj.

To właśnie dzięki Tomusiowi mogliśmy zostać rodzicami
Tomuś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *