Ośrodek Adopcyjny TPD w Krakowie – opinie

Ośrodek Adopcyjny TPD w Krakowie – opinie

Ośrodek Adopcyjny TPD (Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) w Krakowie

Ośrodek Adopcyjny TPD (Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) w Krakowie
Ośrodek Adopcyjny TPD w Krakowie

Ośrodek Adopcyjny TPD w Krakowie należy do najstarszych ośrodków w Polsce, gdyż swoją działalność rozpoczął już na początku lat 60-tych XX w.  Jest specjalistyczną placówką  niepubliczną prowadzoną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Krakowski. Jego siedziba mieści się w budynku przy ul. Lenartowicza 14 w Krakowie. Od 2013 r. posiada też swój oddział w Tarnowie. Działalność ośrodka finansowana jest ze środków Samorządu Województwa Małopolskiego.

Czas oczekiwania na kurs adopcyjny i na kwalifikację

Osoby pragnące przysposobić dziecko najpierw przechodzą wstępną procedurę kwalifikacyjną, a następnie cykl indywidualnych spotkań z psychologiem i pedagogiem (mniej więcej raz, dwa razy w tygodniu – łącznie 8 lub 9 spotkań w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych). Trwa to średnio od 8 do 16 tygodni. Pary, które przejdą z wynikiem pozytywnym ten pierwszy etap, rozpoczynają swój udział w warsztatach, które prowadzone są w ciągu trzech dni (trzy kolejne środy od godziny 9 do 16) lub w godzinach popołudniowych od 16 do 20 (wtedy jest to 7 spotkań). Jeżeli po raz pierwszy zgłosimy się do ośrodka w marcu i szybko skompletujemy wszystkie wymagane dokumenty, to mamy możliwość uzyskania kwalifikacji w najbardziej sprzyjających warunkach we wrześniu.

Czas oczekiwania na dziecko

Średni czas oczekiwania na Ten telefon wynosi około 2 lat. Im większe otwarcie małżonków tym krótszy czas oczekiwania.

Opinie i ocena pracy

Ośrodek Adopcyjny TPD (Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) w Krakowie przyjmuje małżeństwa do 48 roku życia, takie pary mogą liczyć jednak na dziecko w wieku szkolnym. Osoby w wieku około 40 lat mają szansę przysposobić Maluszka w wieku przedszkolnym. Pracownicy są też otwarci na osoby samotne, pragnące zaadoptować dziecko.