Potrzebna Rodzina dla Chłopca i Dziewczynki

Potrzebna Rodzina dla Chłopca i Dziewczynki

[Aktualizacja z 10.07.2023 r.] Jest już rodzina adopcyjna dla Rodzeństwa 🙂

Szukamy rodziny adopcyjnej/zastępczej posiadającej kwalifikacje dla rodzeństwa: 9-letniego
chłopca
oraz jego 5-letniej, młodszej siostry przebywających w placówce opiekuńczo-
wychowawczej na terenie Dolnego Śląska. Dzieci są zdrowe i w pełni sprawne fizycznie.

Zapraszam Was do dołączenia do naszej nowej społeczności na FB Narodziny miłosci, gdzie piszemy o Dzieciach „bez szans na adopcję”.

Chłopiec (9 lat)

Chłopiec jest bardzo ufnym dzieckiem – ma łatwość nawiązywania nowych kontaktów interpersonalnych. Posiada duży potencjał intelektualny: jest ciekawy świata, czyta encyklopedie📚 dla dzieci, książki przyrodnicze – sam wyszukuje w słownikach ciekawych dla niego informacji, jest dociekliwy.

Ciekawi go wszystko to, na co nie zna odpowiedzi – interesuje się otoczeniem/światem. Chętnie się uczy, lubi dużo wiedzieć, aby móc wypowiedzieć się w wielu kwestiach. Bardzo lubi zadawać dużo pytań. Jest kreatywny, z chęcią wykonuje prace plastyczne🎨, zręcznościowe, gry edukacyjno – rozwojowe. Uczęszcza
na zajęcia taneczne, w celu nauki Breakdance, co sprawia mu ogromną satysfakcję. W bezpośrednim kontakcie jest otwarty i pogodny.

Kochani potrzebujemy wsparcia by dalej tu działać, czynienie dobra zabiera mnóstwo czasu. Możecie pomóc stając się naszym Patronem na Patronite lub kupując jedną z naszych książek o adopcji Narodziny Miłości. Jest tam też Przewodnik po procedurach adopcyjnych, który krok po kroku wszystko tłumaczy i pokazuje od czego zacząć starania o adopcję dziecka.

Chłopiec bardzo dobrze odnajduje się w grupie rówieśniczej, lubi być zauważony, doceniony – jest ministrantem. Dziecko ma bardzo dobrą pamięć, podczas odrabiania prac domowych potrzebuje indywidualnego czasu z opiekunem, spokojnego miejsca, gdzie w ciszy będzie mógł wykonać zadania.

Jest całkowicie sprawny fizycznie. Opanował jazdę na rolkach, rowerze, chętnie bierze udział w zajęciach sportowych. Chłopiec ukończył 2 klasę szkoły podstawowej z wyróżnieniem🥇. Jest bardzo opiekuńczy wobec młodszej siostry. Chętnie spędzają razem czas, układają puzzle, bawią się na placu zabaw.

Chłopiec potrzebuje okazania zainteresowania, serca, troski oraz miłości. Z pewnością uszczęśliwi przyszłych rodziców swoją mądrością, zaradnością oraz czułością.

Dziewczynka (5 lat)

Dziewczynkę charakteryzuje miłe, spokojne i wesołe usposobienie. Chętniej zjada posiłki w grupie dzieci, jest samodzielna. Dziewczynka każdy dzień rozpoczyna od przytulenia z opiekunami, wieczorem opowiada jak minął jej dzień, czego się nauczyła, co zapamiętała. Dziecko jest bardzo kontaktowe, rozmowne.

Dziewczynka chętnie opowiada o osobach i zdarzeniach. Zadaje wiele pytań pozwalających uporządkować wiedzę o świecie. Ma bardzo dobrą pamięć, nie występują problemy z koncentracją, skupieniem. Dziecko bez trudności zapamiętuje rymowanki, wierszyki, teksty piosenek. Bardzo lubi wystąpienia publiczne takie jak jasełka, kiedy może zaśpiewać piosenki🎵🎤 i pokazać czego się nauczyła. Jak sama mówi, jej największym marzeniem jest aby zostać „gwiazdą filmową”💃👏.

Dziewczynka chętnie układa puzzle oraz buduje modele przestrzenne z klocków, używając małych elementów konstrukcyjnych. Organizuje zabawę, aby osiągnąć zamierzony efekt, jest cierpliwa. Świetnie funkcjonuje w grupie, potrafi dostosować się do zadań, reguł oraz efektywnie współdziałać z innymi – potrafi nawiązać, podtrzymać, kontynuować interakcje społeczne. Bardzo chętnie bawi się lalkami z przedszkolnymi koleżankami, uwielbia robić bransoletki z koralików.

Dziewczynka jest bardzo związana emocjonalnie ze starszym bratem – lubi spędzać z nim czas, świadoma jest więzi rodzinnej, traktuje brata jako wzór do naśladowania, domaga się ciepła, uwagi. Bardzo potrzebuje troski, bliskości oraz co najważniejsze miłości od przyszłych ukochanych rodziców, którą z pewnością będzie potrafiła odwzajemnić🧡.

Kontakt

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Rodzeństwie i porozmawiać z opiekunem prawnym dzieci zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com oraz na priv na FB Adopcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.