Potrzebna rodzina dla Chłopczyka

Potrzebna rodzina dla Chłopczyka

Kochani szukamy rodziców adopcyjnych (lub docelowych rodziców zastępczych) dla dwuletniego Chłopczyka. Maluszek urodził się o czasie, niestety w ciężkiej zamartwicy Apgar 1/4/7/8. Miał zmiany poudarowe w mózgu (zalany płat potyliczny lewy). Przez to jego prawa strona ciała była słabsza. Neurolog stwierdziła niedowład prawej ręki i wzmożone napięcie w prawej nodze. 

Rehabilitacja

Codzienna rehabilitacja sprawiła, że po jakimś czasie ta sama Pani neurolog zauważyła, że zmiany w większości się cofnęły, że gdyby nie miała zapisanych informacji o niedowładzie w karcie, to mogłaby nie zauważyć, że prawa strona jest słabsza.

Indywidualny rozwój

Chłopczyk ma swoje indywidualne, wolniejsze tempo rozwoju. Ale pojawiają się u niego wszystkie umiejętności, które naturalnie nabywa małe dziecko. Tylko u niego jest to później. Dzielnie uczy się chodzić. W domu pomagają mu w tym auto, pchacz czy wózek (czasem parasolka). Chłopczyk dużo mówi, choć jeszcze jest to jego własny język. Pojawiają się też takie słowa jak: mama, pies, ciocia, tata i imiona znanych mu osób oraz tak przydatne wyrazy, jak: nie, daj, tak itp.

Maluszek aktualnie więcej rozumie niż mówi. Wszystko go interesuje, stara się sam ubierać, wyciągać interesujące go rzeczy z szafek. Szczególną przyjemność sprawia mu wyrzucanie przedmiotów z półek.  

Radosne dziecko

Chłopczyk nie choruje. Jest dzieckiem radosnym, okazuje przywiązanie i miłość wobec najbliższych opiekunów. Gdy czegoś nie może samodzielnie zrobić prosi o pomoc. Niestety nikt nie może powiedzieć, jak Chłopczyk dalej będzie się rozwijał. Trudna dokumentacja medyczna z początkowego etapu życia i niepewność dotycząca przyszłości sprawiają, że żadna rodzina w Polsce nie zdecydowała się poznać Chłopczyka.

O Chłopczyku

Zakończę słowami jego „zastępczej cioci”: „Wychowałam, jako rodzina zastępcza zawodowa około 25 noworodków, chociaż dzieci ogólnie było około 50. Dla mnie Chłopczyk jest w miarę zdrowym dzieckiem, które ma własne tempo rozwoju, chociaż doskonale zdaję sobie sprawę z jego obciążeń. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że na dzień dzisiejszy nikt nie powie, jak jego rozwój będzie dalej przebiegał”.

Kontakt

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Chłopczyku i porozmawiać z opiekunem prawnym zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com oraz na priv na FB Adopcja.

Gdyby Ktoś z Was chciał wesprzeć nasze działania – jesteśmy na Patronite Przygotowaliśmy też publikacje na temat adopcji Narodziny Miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.